MEB Sosyal Desteği Sosyal Hizmet Uzmanları Olmadan mı Verecek?

0
722

screenshot_2016-10-08-00-04-29-1

‘Suriyeliler İçin 1500 Personel İstihdam Edilecek’ isimli bir haberde Milli Eğitim Bakanlığının  Suriyelilerin psiko-sosyal destek alabilmeleri için 500 psikolog, sosyolog, rehber öğretmen görevlendirmesi yapılarak bu hizmet sahada sağlanacagı belirtimektedir.

Görüldüğü gibi sosyal hizmet uzmanı/ sosyal çalışmacinin adı geçmemetedir. Psiko sosyal destek sağlamak temel de sosyal hizmet mesleğinin çalışma alanına girmekle birlikte yürütücüleri sosyal hizmet uzmanlarıdır. Yine her yerde yapıldığı gibi sosyal hizmet herkes tarafından yapılabilir mis gibi gösterilerek başkalarının mesleğimiz sınırları içerisine girmesine göz yumuluyor. Gerçekten anlamak zor..

Atama konusunda endişeli olan arkadaşların özellikle mülteciler konusunda örnek proje üretmeleri,  çalışmalara katılmaları öneririm.  Sosyal Hizmet mesleğinin bu alanda var olduğunun gösterilmesi gerekmektedir. Bu alanda duyulan profesyonel ve mesleki bilgi ancak tam olarak sosyal hizmet ile sağlanır. Bu alanda açılacak bir istihdam kapısı atamaları da arttıracaktir.

Yazımda bahsettiğim habere şuradan ulaşabilirsiniz.  http://www.kamumuhabiri.com/suriyeliler-icin-1500-personel-istihdam-edilecek.html

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Anti-Spam Quiz: