DGS Kılavuzunu İnceliyoruz

2

1-Sosyal Hizmet Örgün ve İkinci Öğretim üniversiteler, kontenjanlar ve puanları.

Örgün ve 2. Öğretim olarak açılan toplam kontenjan 161’dir. Bu mesleğin içinde yer almak isteyenlere tavsiyemiz örgün bir bölümde okumalarıdır. Bu yüzden sosyal hizmet örgün bölümler öncelikli olarak tercih edilmesinde fayda var.  Örgün bölümlere tercih yapılırken o bölümün akademik kadrosunu, bu alandaki tanınırlığını incelemekte fayda var.

2.Sosyal Hizmet Açıköğretim üniversiteler, kontenjanlar ve puanlar

2016 yılında AÖF olarak sadece Atatürk üniversitesi 200 öğrenci alacaktır. Anadolu üniversitesi 2017 yılında açıköğretim fakültesine öğrenci alması beklenmektedir,  alacağı öğrenci sayısının da 50 olması beklenmektedir. Atatürk üniversitesi tercih edilirken dönemlik harç ücretinin dikkate alınmasında fayda var.

3.Sosyal Hizmet mi Sosyoloji mi?

Sosyal hizmetler önlisans programından mezun olanlar sosyal hizmet ve sosyoloji lisans bölümüne yerleşebilmektedirler. DGS tercihlerinde bulunacak adaylara şunu tavsiye ediyoruz.  Hangi alanı daha çok seviyorsanız önceliğinizi o bölüme vermenizde fayda var. Atama durumlarının analizine gelince:

Tüm bunlar değerlendirildiğinde sosyal hizmet bölümlerini öncelikli olarak yazmakta fayda var.

4.Açıköğretim mi Örgün mü?

Son zamanlarda ASDEP ve bazı kurumların mülakatla alım yaptığı göz önünde bulundurulduğunda örgün olarak eğitim veren bölümler öncelikli olarak tercih edilmelidir. “Ben bu mesleğin içinde yer alacağım” diyen bireylerin örgünden eğitim almalarının daha iyi olacağını düşünüyoruz.

Tüm Bölümler pdf

Örgün ve İkinci Öğretim Kontenjanlar:

Özel Üniversitelerin Kontenjanları:

Taban Puanlarhttp://idealsosyalhizmet.com/dgs-2015-2016-taban-puanlar-ve-kontenjanlar/

2 YORUMLAR

  1. yani en küçük puanın üstünde puan aldığında yerleşirsin, tavan puanları gerek görmedim koymaya.
    Fen bilgisi öğretmenliğinin atamasına göre değerlendirin, varsa o bölümün ataması daha iyiyse orayı da değerlendirebilirsiniz.

  2. Hocam merhabalar ben şunu merak ediyorum 300 puan alırsak direk yerleşebiliyor muyuz tavan puan olarak yazmamışsınız birde ben 2. Ünü kapsamında okuyorum sosyal hizmetler bölümüm fen bilgisi öğrt hangisini tercih edebilirim. Teşekkürler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Anti-Spam Quiz: