DGS ile  Açıköğretim Sosyal Hizmet lisansa geçmeyi planlayanlar için hazırlanan bu yazı sitemize bu konuda çok fazla soru geldiği için hazırlanmıştır.  DGS ile Atatürk Üniversitesi, Açıköğretim Sosyal Hizmet ilk defa 2013 yılında öğrenci almıştır.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü

Yıl Kontenjan Taban 
2017 150 *

Anadolu Üniversitesi, Açıköğretim Sosyal Hizmet ise 2017 yılında ilk defa DGS ile öğrenci alacaktır.

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü Taban Puanları

Yıl Kontenjan Taban 
2013 500 198
2014 500 243
2015 200 259
2016 200 271

6 YORUMLAR

  1. bu aralar bu soru kendi öğrencilerim tarafindan da sıklıkla sorulmaktadır. Sosyoloji mezunu çok fazla AÖF yıllardır sosyoloji mezunu veriyor… Öncelikli olarak sosyal hizmet eğer olmuyor ise sosyoloji tercih edilebilir. Sosyolog atamalarina bir bakmak gerekir. Sana fikir vereceketir.
    Sosyal hizmetler programından mezun olmuş olman bir iş kapısı açar mı bilinmez bekle açar demek zor. Bence sosyal hizmet lisans sonrası için sosyoloji yaz. Selametle.

  2. Sosyal Hizmetlerden Sosyolojiye geçiş yaptım mezun olduğumda bölümle ilgili iş bulma açısından ne gibi avantajları olabilir?Mezuniyet tarihine kadar önlisans atamalarını takip etmek doğru bi karar mı olur.

  3. evet önlisans diploması geçersiz oluyor, sadece CV’de dgs ile geçiş yaptığını, önlisans sosyal hizmetler programı okuduğunu yazabilirsin. Ama haklarını kaybediyorsun.

  4. Merhaba hocam. .Aöf sosyal hizmetler mezunuyum.dgs ile sosyal hizmetler ya da sosyolojiye lisans tamamladigimda önlisans diplomam gecersiz mi oluyor. ?Sosyolojiye lisans tamamlama yaparsam onlisans sosyal hizmetler diplomam özelde gecersiz olur mu?

  5. Maalesef. DGS de kazandığınız bölüm için kayıt yaptirabilmeniz için mezun olmanız, mezun olamaniz içinde stajı başarılı bir biçimde tamamamlamaniz şart.

  6. Açıköğretim Sosyal Hizmetler okuyorum bu sene bütün derslerimi verdim ama stajımda sorun cıktıgı icin yeni dönemde tekrar kayıt yaptırıp stajımı yapmam gerekiyor. Bu sene aynı zamanda DGS’ye girdim simdi tercih yapıp kazansam bile yerlesemez miyim yoksa gecici mezuniyet belgesiyle falan kayıt yaptırabilir miyim bu konuda yardım ederseniz çok sevinirim

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Anti-Spam Quiz: