DGS ile  Açıköğretim Sosyal Hizmet lisansa geçmeyi planlayanlar için hazırlanan bu yazı sitemize bu konuda çok fazla soru geldiği için hazırlanmıştır.  DGS ile Atatürk Üniversitesi, Açıköğretim Sosyal Hizmet ilk defa 2013 yılında öğrenci almıştır.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü

YılKontenjanTaban 
2017150*

Anadolu Üniversitesi, Açıköğretim Sosyal Hizmet ise 2017 yılında ilk defa DGS ile öğrenci alacaktır.

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü Taban Puanları

YılKontenjanTaban 
2013500198
2014500243
2015200259
2016200271

34 YORUMLAR

 1. Merhaba. Ben sosyal hizmetler ön lisans mezunuyum. Dgs ile açıktan lisansa tamamlayıp aynı zamanda yine açıktan bir bölüm daha okusam olur mu?

 2. Iyi günler ben açıköğretim sosyal hizmet önlisans mezunuyum bunu dgs ile lisansa tamamlamak istiyorum tekrar açıkogretimden okuyabilir miyim ?

 3. Hocam ben açıköğretim sos hizmetler önlisans mezunuyum DGS ye girip sosyoloji lisansa tamamlamak istiyorum sayısal yapmadan sadece sozelle DGS yi kazanma şansım var mı cevap yazarsanız sevinirim

 4. Merhabalar Hocam dgs ea 221 puan aldım . 2 yıllık sosyal hizmet bölümü mezunuyum . 4 yıllığa tamamlamak için 270 puan diye bir yazı okudum.Biraz açıklayabilirmisiniz

 5. Merhaba ben iş sağlığı ve güvenliği önlisans okuyorum.2. sınıfa geçtim dgs ile sosyal hizmete geçmek istiyorum da bilgi verebilir misiniz

 6. Merhaba aklıma takılan bir soru var 2016 2017 ösym dgs aöf bölümlerine bakıyorum atatürk üniversitesinde lisans tamamlama bir tek sosyal hizmet var neden diğer bolumler yok diğer bölümlerde lisans tamamlama yokmu ki?

 7. Bu yıl AÖF sosyal hizmetlerden mezun oluyorum temmuzdaki dgs ye girip sosyal hizmet lisans tamamlama yapmak istiyorum yanlış AÖF sen mezun olup dgs ile Erzurum sosyal hizmet lisansa geçebilirmiyim?

 8. Ben on lisans mezunuyum.dgs ye girip aof den 4 yıllığa tamamlamak istiorum.bunun tercihleri nasil yapilio

 9. hocam ben daha önce aöf işletme lisans bölümünden mezun oldum. daha sonra aöf sosyal hizmetler bölümünü bitirdim. şimdi dgs girip sosyal hizmetler 4 yıllığına geçiş yapmak istiyorum. dgs ye girebilirmiyim acaba

 10. Merhabalar ben anadolu üni.açık öğrt fakültesi sosyal hizmetler önlisans programından mezunum.Dikey geçiş sınavı ile lisansa tamamlamak istiyorum.Yeterli puan için kaç net gerekir?ve matematik korkulu rüyam kaç matematik neti gereklidir.

 11. Merhaba iyi günler ben sivil savunma itfaiye mezunuyum ve bu sene DGS ye giricem Açık öğretim fakültesinde okumak istiyorum ve benim sosyal hizmetler bölümünü okuyarak 4 yıla tamamlamak istiyorum kaç puan almak lazım

 12. DGS ile geçebileceğin iki bölüm var, biri sosyal hizmet diğeri sosyoloji, sosyal hizmet daha öncelikli tercih edilmeli.
  iş bakımından değil de sen ne istiyorsun bunu düşünürsen daha nitelikli olur.

 13. Merhaba AÖF sosyal hizmetler okuyorum 2 yıllık bitirdikten sonra dgs sınavına girip 4 yilliga yükseltmek istiyorum. Acaba bu şekilde mi yapmalı yoksa başka bir bölüme mi geçiş yapmalıyım. .
  Is imkanı bakımından

 14. Hocam ben DGS Sınavına sayısal olarak giriş yaptım Bu nedenle eşit ağırlıktan tercih yapabiliyor muyum Yoksa sadece sayısaldan mı tercih yapabiliyorum

 15. Alım yapıldı evet ama puan ve kontenjanlara göre yapıldı. Ek tercihlerde de puanın yetmediği için muhtemelen tercih yapamayacaksın.

 16. merhaba,ben önlisans çocuk gelişimi mezunuyum dgs sınavına girip açıköğretim soayal hizmetlere tercih yaptım.zaten bir tane tercihim vardı.ama olmadı yerleşemedim.araştırdığım kadarıyla bu sene alım yapılacak yazıyordu.ben mi yanlış tercih yaptım,bir de ek tercihler hakkında bir bilginiz var mı?tekrar bu bölüme tercih yapmayı düşünüyorum.

 17. bu aralar bu soru kendi öğrencilerim tarafindan da sıklıkla sorulmaktadır. Sosyoloji mezunu çok fazla AÖF yıllardır sosyoloji mezunu veriyor… Öncelikli olarak sosyal hizmet eğer olmuyor ise sosyoloji tercih edilebilir. Sosyolog atamalarina bir bakmak gerekir. Sana fikir vereceketir.
  Sosyal hizmetler programından mezun olmuş olman bir iş kapısı açar mı bilinmez bekle açar demek zor. Bence sosyal hizmet lisans sonrası için sosyoloji yaz. Selametle.

 18. Sosyal Hizmetlerden Sosyolojiye geçiş yaptım mezun olduğumda bölümle ilgili iş bulma açısından ne gibi avantajları olabilir?Mezuniyet tarihine kadar önlisans atamalarını takip etmek doğru bi karar mı olur.

 19. evet önlisans diploması geçersiz oluyor, sadece CV’de dgs ile geçiş yaptığını, önlisans sosyal hizmetler programı okuduğunu yazabilirsin. Ama haklarını kaybediyorsun.

 20. Merhaba hocam. .Aöf sosyal hizmetler mezunuyum.dgs ile sosyal hizmetler ya da sosyolojiye lisans tamamladigimda önlisans diplomam gecersiz mi oluyor. ?Sosyolojiye lisans tamamlama yaparsam onlisans sosyal hizmetler diplomam özelde gecersiz olur mu?

 21. Maalesef. DGS de kazandığınız bölüm için kayıt yaptirabilmeniz için mezun olmanız, mezun olamaniz içinde stajı başarılı bir biçimde tamamamlamaniz şart.

 22. Açıköğretim Sosyal Hizmetler okuyorum bu sene bütün derslerimi verdim ama stajımda sorun cıktıgı icin yeni dönemde tekrar kayıt yaptırıp stajımı yapmam gerekiyor. Bu sene aynı zamanda DGS’ye girdim simdi tercih yapıp kazansam bile yerlesemez miyim yoksa gecici mezuniyet belgesiyle falan kayıt yaptırabilir miyim bu konuda yardım ederseniz çok sevinirim

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Anti-Spam Quiz: