ÖSYM Başkanlığı, KPSS-2020/8 Sağlık Bakanlığı alımında 8 sosyal çalışmacı alınacak. Alımlar sadece İstanbul iline olurken kadroların hastane dağılımları aşağıdaki gibidir:

KurumİlKontenjan (8)
T.C. Sağlık Bakanlığı Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesiİstanbul3
T.C. Sağlık Bakanlığı Medeniyet Üniversitesi Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesiİstanbul1
T.C. Sağlık Bakanlığı Sancaktepe Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Eğitim ve Araştırma Hastanesiİstanbul2
T.C. Sağlık Bakanlığı Sbü İstanbul Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesiİstanbul2

 

Daha fazla bilgi için ÖSYM’nin internet sayfasına bakılabilir. https://www.osym.gov.tr/TR,19361/kpss-20208-saglik-bakanliginin-sozlesmeli-pozisyonlarina-yerlestirme-yapmak-icin-adaylardan-tercih-alinmasi-16062020.html

3 YORUMLAR

  1. Murat hocam onlisans sosyal hizmetler mezunuyum kpss yede daha var . nereye nerelere kpss sarti olmadan basvura bilirim

  2. yo hayır, Merkezi alımlar dışında kendi alımını yapan kurumlar yine kpss ye göre başvuruları değerlendiriyor, daha sonra mülakat yapıyor. Genelde kurumların yaptığı alımlar şeffaf olmuyor, kim kaç puanla nereye yerleştiği bilgisine net bir biçimde ulaşılamıyor. Sağlık ve aile bakanlığı dışında kurumların ne zaman shu, sç alacağı belli olmuyor. Hiç ummadığınız anda alım yapıveriyorlar.

  3. Murat hocam, merhaba. 4 gün sonra kpss var. Benim sınavdan hiç umudum yok. Sosyal hizmet lisans mezunuyum. Engelli bakım merkezleri ya da huzurevleri haricinde başvurabileceğim kurumlar var mı? Mesela kpss atamalarında genel olarak hastaneleri görüyoruz. Bunun haricinde adalet bakanlığında, sosyal hizmet merkezlerinde, il, ilçe belediyelerinde sosyal çalışmacıların mevcut olduğunu biliyoruz. Bu gibi kurumlara kpss harici bir başvuru gerçekleştiği için mi atamalarda yok? Yoksa bu gibi kurumlara alım olmadığı için mi atamalarda yok?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here