Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Sosyal Bilimleri Enstitüsü, Sosyal Hizmet Anabilim Dalı Yüksek Lisans 6 öğrenci alacaktır. En az 55 ALES puanı ve dil sınavına girmiş olma şartı aranmaktadır.

Kontenjanlar

  • (4 kişi) Fakültelerin Sosyal Hizmet, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Lisans bölümlerinin birinden mezun olmak.
  • (2 kişi) İktisat, İşletme, Kamu Yönetimi, Sağlık Yönetimi, Sosyoloji, Gerontoloji Lisans bölümlerinin birinden mezun olmak şartı aranmaktadır.

Değerlendirme

  • Değerlendirmede ALES puanının %50’si, lisans not ortalamasının %20’si, yabancı dil puanının %10’u ve yazılı ve/veya sözlü sınav veya mülakat puanının %20’si dikkate alınır ve toplamda en az 60 puan alanlar arasında sıralama yapılır.
  • Yazılı ve/veya sözlü sınav veya mülakat sınavından 100 puan üzerinden en az 50 puan alamayan veya yazılı ve/veya sözlü sınav veya mülakat sınavına girmeyen adayların başarı notu hesaplanmaz. Başarı notlarının eşit olması halinde sırasıyla ALES puanı, lisans mezuniyet notu, yabancı dil puanı yüksek olan adaya öncelik tanınır.

Diğer Şartlar ve Bilgiler (PDF)

burdur mehmet akif ersoy yüksek lisans doktora

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Anti-Spam Quiz: