KPSS 2014 Bilinmesi Gerekenler

9

#KPSS

1- 2014 yılında yapılacak KPSS 2016 da yapılacak KPSSye kadar geçerli olacaktır. Geçerlilik süresi iki yıldır. Bu yüzden bu sürede mezun olabilecek lisans ve ön lisans mezunları da kpss ye girmelidir.

2-KPSS sosyal çalışma atamalarında p3 puanı kullanılmaktadır. P3 puanı ise genel kültür ve genel yetenek sorularının çözülmesi ile hesaplanmaktadır.

3-Kpss yerleştirmelerinde tercih yapabilmeniz için tercihlerin alımından önce mezun olmanız ve yasal sürecin de bitmiş olması gereklidir. 4. sınıf arkadaşlarımızın 02 Temmuz 2014 tarihinden önce tüm sınav notları girilmiş ve ilgili üniversite tarafından mezun edilmiş olması,  geçici mezuniyet belgelerinin alınmış olması gereklidir.

kpss sosyal hizmet

Daha fazla bilgi için : http://www.forum.idealsosyalhizmet.com/kpssbilgiler-b44.0/

9 YORUMLAR

  1. Merhaba sosyal hizmet lisans öğrencisiyim . Atamalarda kadro sosyal çalışmacı adı altında bu sene bir yasa cıkmış ünvan hakkında mezun oldugumuzda ünvanımız ne olacak uzman ünvanı için yuksek lisans mı gerekli ? Yardımcı olursanız sevirim

  2. murat bey ben 3. sınıfa yeni geçiyorum haziran 2016’da mezun olacağım.kpss3 puanım 72 geldi.2016’da ki atamaya yetişebilir miyim?

  3. Sosyal Hizmet öğrencisiyim. Kpssde hangi derslerden sorumlu olacağız acaba? Kpss konusunda hiç bir bilgim yok ne yazıkki bilgilendirirseniz sevinirim

  4. bn açk ögretm sosyal hzmetler blmünü istiyorm fakat örgün okuyan arkadaşlar mı önce atanır

  5. Sınava girebilirsiniz ama okulunuzdan mezun olmadan tercih yapamazsınız ve atanamazsınız

  6. Ben 3. Sınıftayım alttan dersim var yarım dönem uzatacağım,sınava girebilirmiyim girebilirsem tercih verebilirmiyim,atanabilirmiyim?

  7. ben şimdi KPSS YE GİREBİLİRMİYİM DAHA İKİNCİ SINIFM VE 2016 DA MEZUN OLYRM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Anti-Spam Quiz: