CIF Uluslararası Mesleki Değişim Programları 2016

0

CIF International ve CIF Turkey işbirliği ile her yıl düzenlenmekte olan CIF Uluslararası Mesleki Değişim Programlarına başvurular başlamıştır.

Program, Sosyal hizmet alanında çalışan profesyonellere yurtdışında mesleği ile ilgili alanlarda 2-8 hafta arasında değişen sürelerle  mesleki inceleme ve gözlem yapma fırsatı sunmaktadır.

www.cifinternational.com ve www.cifturkey.org internet adreslerinde Exchange Programs 2015–2016  bölümünde programlar hakkında detaylı bilgi bulunmaktadır.

Başvuru için ön koşullar

  • Sosyal hizmetler alanında hizmet veren mesleklerden birinden en az lisans derecesine sahip olmak. (Sosyal Hizmetler, Psikoloji, Çocuk Gelişimi, Rehberlik Danışmanlık, Eğitim, Sağlık Bilimleri vb)
  • Sosyal hizmet alanında en az 3 yıl çalışmış olmak.
  • Program dili İngilizce olduğundan, programı izleyebilecek, mesleki bilgi ve deneyimlerini aktarabilecek düzeyde İngilizce bilmek. (Arjantin’de İspanyolca ve Fransa’da Fransızca bilgisi aranmaktadır.)

Başvuru süreci

  • CIF Uluslararası mesleki değişim programları düzenleyen ülkeler, doğrudan başvuru kabul etmemektedir. Sosyal Hizmet Alanında Çalışanlar Derneği (CIF Turkey) tarafından mülakat yapılması, adayın değerlendirilmesi ve bir referans mektubuyla adayların ülkelere önerilmesi gerekmektedir. Bu nedenle adayları tanımak, beklentilerini, mesleki hedeflerini öğrenmek, yabancı dil anlama, konuşma ve okuma-yazma pratiklerini anlamak amacıyla CIF Turkey üyeleri tarafından adaylarla mülakat yapılmaktadır. Mülakatın bir bölümü İngilizce olarak gerçekleştirilmektedir.
  • Mülakata katılmak isteyen adayların Başvuru formunu en geç 28 EKİM 2015 tarihine kadar cifturkey@cifturkey.org ve emine1917@gmail.com adreslerine göndermeleri, Ön eleme sonrası mülakat çağrısı alıp almadıklarını e-mail yoluyla takip etmeleri gerekmektedir.
  • Mülakata katılmadan önce aşağıda belirtilen IBAN numarasına mülakat ücretinin yatırılması gereklidir. Mülakat ücreti başvuran adaylara geri ödenmeyecektir.
  • Mülakat sonucunda programa uygunluğu belirlenen adayların başvuruları ülkelere  iletilecektir. Ülkeler kendi şartlarına göre seçim yapacak ve adayı  programlarına kabul veya red ettiklerini bildirecektir.  Sonuçlar adaylara ülkeler ve CIF Turkey tarafından duyurulacaktır.
  • Uygun adaylar ülkelere önerilmeden önce çalıştıkları kurumlardan program süresince izinli olacaklarını belgelemek zorundadır.
  • İstanbul ve İzmir’den başvuru yapmak isteyen adayların ön bilgi için Demet Gülaldı ve Rana Dayıoğlu  ile mülakat öncesi bağlantı kurmaları yararlı olacaktır.

 İletişim

Program tarihleri ve koşulları hakkında detaylı bilgi için:

http://www.cifinternational.com ve www.cifturkey.org adreslerini inceleyiniz.

cifturkey@cifturkey.org /CIFTurkey

 

Emine KOÇ                                – Ankara

Demet GÜLALDI                      – İstanbul

Rana Dayıoğlu OYMAN          – İzmir

 

Mülakat Tarihi           :      07 Kasım 2015 Cumartesi ( Mülakat saati adaylara                daha sonra e-mail ile bildirilecektir.)

Mülakat Adresi           :     Sezenler Sok. No: 20/13   Sıhhiye- Ankara (Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği Genel Merkezi)

Mülakat Ücreti           :     100 TL

Banka IBAN                :    TR81 0006 4000 0014 2220 7525 85 İş Bankası Ankara Necatibey Şubesi

Sonuç Açıklama         :      14 Kasım 2015

Ülke listesi  ve tarihler, ücretler: PEPs-2015-16-+List

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Anti-Spam Quiz: