2015-2016 eğitim öğretim yılı için Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü (Lisans) açıldı. Açılan bu bölüm ilk olarak 500 öğrenci alacaktır. Açılan bölümün bu yıl için DGS ile alım olmayacaktır. Ancak önümüzdeki dönemde lisans tamamlama veya DGS ile AÖF Sosyal Hizmet Lisansa geçiş yapılabilecektir.

Tercihler- Puan Türü

Bölüme kayıt yaptırabilmek için tercih edebilmek için YGS puan türlerinin en az birinden, 140 ve daha yukarı puan almış olanların Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) tercih işlemlerinde kontenjan dâhilinde bu programa yerleşebilmek gerekmektedir.

Harç Ücreti

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümünün şu an belirlenen özel bir harç ücreti bulunmamaktadır. Dolayısıyla Atatürk Üniversitesi AÖF gibi yüksek bir harç ücreti bulunmamaktadır.

Okutulacak Dersler

Okutulacak ders listesine ulaşmak için şu yazıya bakınız: http://idealsosyalhizmet.com/anadolu-universitesi-acikogretim-fakultesi-sosyal-hizmet-bolumu-dersler/

Her dönem toplam 30 kredilik ders bulunmaktadır. Toplam 8 dönemde 240 kredilik ders alınması gerekmektedir. 7. dönem “Sosyal Hizmet Uygulaması I” 21 kredi ve 8. dönemde “Sosyal Hizmet Uygulaması II”  19 kredi olarak alınması gerekmektedir. Uygulama derslerinin 7. ve 8. dönemde oldukça önemli olduğu ve kredinin çoğunun bu derslerde olduğu görülmektedir.

Dersleri-Sınavları Geçme

Ders ve sınav geçmeyle ilgili şu yazımızı okuyunuz.

http://idealsosyalhizmet.com/anadolu-universitesi-ders-sinav-gecme

Staj

Yukarıda açıklandığı üzere Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesinde Sosyal Hizmet Bölümünde zorunlu olarak bir staj bulunmamaktadır. Ancak isteyen kişiler kurumlara kendileri dilekçe ile başvurarak kurumun değerlendirmesi sonucu staj yapabilir. Bunun dışında herhangi bir staj zorunluluğu bulunmamaktadır.

Kitaplar

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesinde Sosyal Hizmet Bölümünün e-kitaplarına https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresinden ulaşılabilir. Normal kitaplar ise AÖF bürolarından alınmalıdır.

İkinci Üniversite Kapsamında Lisans Sosyal Hizmet

Sosyal Hizmet Lisans Programından mezun olan öğrenciler, yaşam boyu öğrenme odaklı olan Anadolu Üniversitesinin sınavsız İkinci Üniversite kayıt türü ile aynı alanda olmamak üzere Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerindeki önlisans veya lisans programlarından herhangi birini tercih ederek öğrenimlerine devam edebilirler. Daha fazla bilgi için: https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim/nasil-ogrenci-olabilirim

Diğer bölümlerden mezun olanlar İkinci Üniversite Kapsamında Lisans Sosyal Hizmet bölümüne şu an için başvuru yapamamaktadır.

6 YORUMLAR

  1. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Sosyal Hizmet bölümünde okuyan var mı aranızda? ben 7 ve 8 yarıyıllarda uygulama dersi il merkezinde yapılıyor yazıyordu internet sitelerinde. Benim il merkezine gitmem problem. İlçede ikamet ediyorum. Haftanın üç günü iki dönem boyunca il merkezine gidip gelmek her anlamda sıkıntı olacak bana. Kesin net bilgisi olan arkadaşlar bilgi verirse sevinirim.

  2. merhaba. Ön lisans sosyal hizmetler mezunuyum. Bu sene Anadolu Üniversitesi açıköğretim programından lisans tamamlama yapmak istiyorum. DGS ye başvurdum. Anadolu Üniversitesi Açık öğretim alım yapacak mı?

  3. Merhaba ben bu sene Anadolu üniversitesi açıköğretim fakültesi sosyal hizmetler lisans bölümünü yazmayı düşünüyorum tavsiye eder misiniz ve harç konusunda bir bilginiz var mı birde okuyanlae varsa dersler ne derece zor. Şimdiden teşekkürler

  4. Merhaba ben lisans mezunuyum 2. Üniversite olarak bu dönem sosyal hizmetler önlisans à başladım ama işime yarabilmesi için lisans olması gerek. Şu konuda kararsızım, ygs ye girip yeni kayıt olarak aöf sosyal hizmet lisans à mi kayıt yaptirmaliyim yoksa halihazırda vizelerine girdiğim onlisansi bitirip lisans tamamlamayla mi sosyal hizmet aöf lisans yapmaliyim:/ ( lisans tamamlama veya dgs ile Lisans sosyal hizmetler é gecis yapabileceğimiz kesindir inşallah 🙂 )

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Anti-Spam Quiz: