Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Sosyal Çalışmacı Alımı

0

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 64 sosyal çalışmacı alacaktır.  Kadroların dağılımı, ilan şartları, sözlü sınava ilişkin bilgiler aşağıdaki gibidir.

Sosyal Çalışmacı İl Dağılımı

İLLER
ADANA4
ADIYAMAN1
AFYONKARAHİSAR2
AĞRI1
AMASYA1
ANKARA
ANTALYA1
ARTVİN
BALIKESİR2
BARTIN
BATMAN1
BAYBURT1
BİLECİK
BİNGÖL1
BİTLİS1
BURDUR1
ÇANAKKALE
ÇANKIRI1
ÇORUM
DENİZLİ1
DİYARBAKIR8
DÜZCE1
EDİRNE2
ELAZIĞ1
ERZİNCAN1
ERZURUM3
GAZİANTEP
GİRESUN
GÜMÜŞHANE
HAKKÂRİ2
HATAY
IĞDIR
ISPARTA
İSTANBUL ANADOLU
İSTANBUL AVRUPA1
İZMİR
KAHRAMANMARAŞ1
KARABÜK
KARAMAN1
KARS1
KASTAMONU1
KAYSERİ
KIRIKKALE
KIRKLARELİ
KIRŞEHİR
KİLİS
KOCAELİ2
KONYA1
KÜTAHYA
MALATYA
MANİSA2
MARDİN1
MERSİN1
MUĞLA1
MUŞ1
NEVŞEHİR
İLLER
NİĞDE1
ORDU
OSMANİYE2
RİZE2
SAKARYA
SAMSUN
SİİRT
SİNOP
SİVAS
ŞANLIURFA2
ŞIRNAK2
TEKİRDAĞ1
TOKAT
TUNCELİ
UŞAK
VAN2
YOZGAT
ZONGULDAK1
TOPLAM64

Şartlar

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,
 • Sosyal çalışmacı kadrosuna başvuracak adaylar için sosyal hizmet lisans programından mezun olmak,
 • Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak,
 • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel özürlü olmadığını, şaşılık, körlük, topallık, işitme kaybı, çehrede sabit eser, uzuv noksanlığı, kekemelik ve benzeri engeller bulunmadığını, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünce bölge hastaneleri olarak belirlenen Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden alacakları sağlık kurulu raporu ile belgelemek (sağlık kurulu raporu başvuru aşamasında gerekli olmayıp, sözlü sınav sonucu başarılı olarak atanmaya hak kazanan adaylardan istenecektir).

Başvuru Şekli:

Başvurular 09 Aralık 2013 Pazartesi tarihinde başlayacak olup 24 Aralık 2013 Salı tarihinde mesai bitiminde şahsen veya en geç son başvuru tarihinde aşağıda belirtilen adrese ulaşacak şekilde posta veya kargo ile yapılacaktır.

Başvuru yapacak adayların belirtilen belgeleri Adalet Bakanlığı Gazi Ek Binası (HSYK Binası) Kat:11 Büro: 1114 Konya Yolu No: 70 Beşevler/ANKARA adresine göndermeleri gerekmektedir.

Postadaki gecikmeler, herhangi bir mazeretle bu tarihten sonra başvuranlar ile eksik belge ibraz edenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

Başvuruda adaylardan istenecek belgeler:

 1. Resimli kimlik belgesi (nüfus cüzdanı veya pasaport) fotokopisi,
 2. Başvuru Formu (ek-2),
 3. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu (ek-3),
 4. Öğrenim durumlarını gösteren belgenin noter onaylı sureti ya da ilgili kurumunca (üniversite veya fakülte yetkilisi, adliye yazı işleri müdürü vb.) verilen onaylı örneği (adaylar başvuru sırasında öğrenim durumlarını gösteren belgenin aslını ibraz etmeleri halinde başvuruyu kabul eden memur tarafından da onaylanabilecektir),
 5. Merkezî sınav sonuç belgesinin (KPSS) çıktısı,
 6. Halen, kamu kurumlarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak görevine devam edenlerin bağlı bulundukları kurumdan alacakları hizmet belgesi,
 7. Resimli kısa özgeçmiş.

Sözlü Sınav:

Sözlü sınava girecek adayların isimleri ve sözlü sınava girecekleri tarih Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü internet sitesinde (www.cte.adalet.gov.tr) ilân edilecektir.

Sözlü sınav Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri Personeli Ankara Eğitim Merkezi Müdürlüğünde (Dr. Besim Ömer Cad. No.:61 Keçiören/ANKARA) yapılacaktır.

Sözlü sınava, 2’nci maddede belirtildiği üzere 2012 KPSS LİSANS sınavına katılıp KPSSP3 puan türünden en yüksek puandan başlamak üzere ilan edilen kadro sayısının 5 katı aday çağırılacaktır. Son sıradaki aday ile aynı puana sahip olan adaylar da sözlü sınava katılacaktır.

Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adayların sınava gelirken resimli bir kimlik belgesini yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Sözlü sınav;

 1. İlgilinin atanacağı kadronun gerektirdiği mesleki bilgi 40,
 2. Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi 20,
 3. Genel kültür 20,
 4. Bir konuyu kavrama ve ifade yeteneği 20,

puan olmak üzere toplam 100 puan üzerinden değerlendirilecektir.

İlgilinin atanacağı kadronun gerektirdiği mesleki bilgi tespit edilirken; atanacağı kadronun gerektirdiği teknik bilgiye ilişkin konuların bir veya birkaçından soru sorulacaktır.

Adayların sözlü sınavda başarılı sayılabilmesi için 100 tam puan üzerinden en az 70 puan almaları gerekmektedir.

Nihai başarı listesi, adayların merkezi sınav ve sözlü sınavda aldıkları puanların aritmetik ortalamasına göre en yüksek puandan başlanmak üzere oluşturulacaktır. Nihai başarı listesi Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü www.cte.adalet.gov.tr adresinde ilân edilecek, ayrıca ilgililere tebligat yapılmayacaktır.

Ek-1 Atama yapılacak iller listesi (3 sayfa),

Ek-2 Başvuru formu (1 sayfa),

Ek-3 Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu (1 sayfa).

irtibat numarası:0312 204 1766

http://www.cte.adalet.gov.tr/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Anti-Spam Quiz: