Yalova Üniversitesi Sosyal Hizmet Yüksek Lisans Kontenjanları

13
2853

Yalova Üniversitesi Sosyal Hizmet Anabilim dalı Sosyal Hizmet yüksek lisansüstü eğitim programları kontenjan sayıları tezli:15, tezsiz 30 olmak üzere toplam 45 dir. Müracaat tarihi 5-19 Ekim2009 (Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğü, Pendik Feribotu İskelesi Karşısı-Hukuk Fakültesi Binasının üst katı) olup gereken şartlar ve belgeler aşağıda belirtilmiştir.

Başvuru Koşulları:

 1. Lisans mezunu olmak
 2. ALES Sınavından Eşit Ağırlık Puan Türünden en az 55 puan almış olmak
 3. Lisans mezuniyet not ortalamasının 100 tam puan üzerinden yüzlük sistemde en az 60.00 veya dörtlük sistemde en az 2.00 ve eşdeğeri olması gerekir.
 4. ÜDS ve KPDS veya eşdeğer sınavlardan puan alanlar yabancı dil sınavından muaftırlar. Bu sınavlardan puan aldığını belgeleyemeyenler, Yalova Üniversitesi Yabancı Diller Bölümünce yapılacak sınava gireceklerdir.
 5. Farklı Lisans programlarından gelen adaylara, anabilim dalının gerekli görmesi halinde bilimsel hazırlık uygulanacaktır.

Müracaat İçin Gerekli Belgeler

 1. Müracaat etmek istediği programı belirten dilekçe ( Enstitüde Matbu Form Olarak Bulunmaktadır)
 2. 2 Adet vesikalık fotoğraf ( İlgili Mevzuata Uygun Olmalı)
 3. Sonüç yılda alınmış geçerli ALES sınavı sonuç belgesi aslı veya onaylı fotokopisi
 4. Lisans diploması veya çıkış belgesinin aslı ya da onaylı fotokopisi
 5. Lisans not dökümünün ( Transkirp) aslı veya onaylı fotokopisi
 6. ÜDS ve KPDS veya eşdeğer sınav belgesi veya onaylı fotokopisi ( Bu sınavlardan puan aldığını belgeleyemeyenler Yalova Üniversitesi Yabancı Diller Bölümünce yapılacak sınava gireceklerdir)
 7. T.C. kimlik numaralı Nüfus Hüviyet Cüzdanının onaylı fotokopisi
 8. Vakıflar Bankası Yalova Şubesi (00158007295611252) numaralı Yalova Üniversitesi hesabına 50 TL müracaat ücretini yatırdıklarına dair banka dekontu. Başvuru ücreti yatırılırken TC kimlik No ve Sosyal Bilimler Enstitüsü Yüksek Lisans ücreti olduğu belirtilmelidir. (Müracaat Ücreti İade Edilmez)
 9. Müracaatlar şahsen Sosyal Bilimler Enstitüsüne yapılacaktır.
 10. Adaylar birden fazla programa başvurabilir. Birden fazla programa başvuru yapan adaylar sadece bir programa kesin kayıt yaptırabilir.
 11. Adaylar Mülakat sınavına katılmak zorundadırlar.
 12. Müracaatta istenilen belgelerin aslının ve fotokopilerinin birlikte getirilmesi şartıyla Enstitümüzde aslı gibidir onayı yapılır ve aslı gibidir onaylı fotokopileri ile müracaat kabul edilir.

Değerlendirme

 1. Adayların değerlendirmesi yapılırken ALES Puanının %40’ı, Lisans Mezuniyet Notunun %30’u, Yabancı Dil Puanının %10’u (Yabancı dil puanı olmayan veya Yalova Üniversitesinin yaptığı yabancı dil sınavına girmeyen adayların yabancı dil puanı sıfır kabul edilecektir) ve Mülakat Notunun %20’si esas alınacaktır.
 1. Puanların eşit olması durumunda lisans mezuniyet notu yüksek olan adayın müracaatı kabul edilecektir.
 1. Belirtilen kontenjanların altında kayıt yapılması halinde, Enstitü Yönetim Kurulu programın açılmamasına karar verebilir.

Kesin Kayıtta İstenecek Belgeler

 1. Son üçyılda alınmış geçerli ALES sınavı sonuç belgesi aslı veya onaylı fotokopisi
 2. 10 Adet Vesikalık Fotoğraf ( İlgili Mevzuata Uygun Olmalı)
 3. Lisans diplomasının aslı
 4. Lisans not durum belgesinin ( Transkirp) aslı
 5. ÜDS ve KPDS veya eşdeğer sınav belgesi veya onaylı fotokopisi
 6. T.C. kimlik numaralı Nüfus Hüviyet Cüzdanının onaylı fotokopisi
 7. Erkek Adaylar için askerlik durum belgesinin aslı
 8. Öğrenci katkı payı ve öğrenim giderlerinin yatırıldığına dair banka dekontu

Müracaat Tarihi: 5-19 Ekim2009 (Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğü, Pendik Feribotu İskelesi Karşısı-Hukuk Fakültesi Binasının üst katı)

Yabancı Dil Sınav Tarihi ve Yeri:20 Ekim 2009 Salı günü, Saat:14.00 ( İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve Meslek Yüksek Okulu Derslikleri)

Mülakat Tarihi ve Yeri:22 Ekim 2009 Perşembe günü saat:10.00 (Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğü, Pendik Feribotu İskelesi Karşısı-Hukuk Fakültesi Binası üst katı)

Kazananların İlanı: 23 Ekim 2009

Kesin Kayıt Tarihleri: 26-30 Ekim 2009

Derse Yazılma:2-6 Kasım 2009

Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğü: Pendik Feribot İskelesi karşısı – Hukuk Fakültesi Binası üst katı YALOVA

Tel : (0226) 811 26 47

http://www.yalova.edu.tr

13 YORUMLAR

 1. Yükseklisans eğitimi  sonucunda sosyal hizmet uzmanı unvanı alamıyorsunuz bildiğim kadarıyla, bu yüzden sosyal hizmet uzmanı olarak çalışmanız mümkün değil,

 2. arkadaslar antropolojı mezunuyum hacettepe. sosyal hızmetlerden tezsız yuksek lısans dusunuyorm iş olasılıgı nedersı saygılar

 3. arkadaslar bu bölümü bitiren bir arkadas yokmu bende bu bölümü tercih etmek istiyorm ama pek fazla bu bölüm hakkında bilgim yok.peki bu bölüm bitirnce atamaları nasıl iş olanağı fazla mı?

 4. arkadaşlar bu sene sınava girdim puanım yalova sosyal hizmet bölümünü tutuyo.açıkçası araştırmalarıma göre tafsiye edilen bi blm siz ne dersiniz beni bu konuda aydınlatır mısınız şimdiden tşkler.haa..bide yalova ünivrs. yaz okulu var mı?tercihlerimi yapmak üzereyim.bilginize ihtiyacım var….:-?

 5. Merhaba arkadaşlar.Yormlarınızı okudum çok iç açıcı deildi.Fakat ben dicle üniversitesinde maser yapan arkadaşlara farklı bi sorum olucak,acba sosyoloji mezunları bu okulda sos.hizmetler bölümünden yüksek yapabiliyor mu.Bu konu da bilgisi olan var ise acil cevap yazabilir mi?Teşekkürler ilginize..

 6. evet ben yaptım kübra. hiçbir işe yaramıyor. dicle üniversitesinde yaptım. üniversite destek olmuyor. kimse sana sahip çıkmıyor sadece sertifikaymış gibi davranıyor herkes. sen orda 2 sene harcıyorsun kimse kabul etmiyor.

 7. arkadaşlar ben dicle üniversitesinde sosyal mhizmetlerde tezsiz yüksek lisans yaptım şu an bırakın devlet sektörünü özel sektörde bile iş yok bizim diplomalara. bu durumu çözmek için bi şeyler yapmak gerekli herkesi bu durumu çözmek için bekliyorum.sizce neler yapmalıyız? ben bireysel olarak takip etmeye çalışıyorum bugün üiversite devlet personel daire başkanlığına yazı yazdı bizim çalışma alanlarımız için lütfen arkadaşlar geleceğimiz için destek olun.

 8. bn sosyal hızmet fakultesıne gıtmek ıstıorum ama hangı okullarda var ve ne kadar puanla alıyo bılmıorum ve yuksek okul ıle fakulte arasındakı farklar neler yardımcı olursanız sevınırım

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Anti-Spam Quiz: