İdeal Sosyal Hizmet 3 Yaşında

2
802

2009 yılında Adnan Menderes Üniversitesi Sosyal Hizmet bölümü bir grup öğrenci tarafından bir öğrenci topluluğu ve bu öğrenci topluluğun sosyal medyayla desteklenerek Adnan Menderes Sosyal Hizmetinde alan ve meslekte var olduğunu göstermek  ve bunu duyurmak amacı ile Şubat 2009 da yayına başlamıştır. Fakat öğrenci topluluğunun kurulması başarılamamış, site bu amacından sıyrılarak tüm alana yararlı olmaya ilişkin amacı ile hizmet vermeye başlamıştır.  Site açıldıktan sonra hem öğrencilere hem bu alana gönül vermiş, alanda kendini geliştirmiş kişilerin desteği alınmaya çalışılarak sosyal hizmet adına yararlı olma  amacı ile hareket etmiş, fikirlere düşüncelere yapılan paylaşımlara tarafsız bakılmaya çalışılmıştır. 2009’dan günümüze pek çok öğrenci arkadaşımızın  ve alanda yetkin kişilerin sitemizde yazıları yayınlanmıştır.

-Yayınlanan 122 yazımız bulunmakta,

-Yazılan bu yazılara 1429 yorum yapılmış olup,

-Günlük ortalama 1000’e yakın kişi sitemizi ziyaret etmekte,

-Toplam 4033 kişi facebook sayfamızı beğenmiş olup, aylık 4500 aylık aktif kullanıcımız bulunmakta, (https://www.facebook.com/sosyalhizmet)

-418 kişi mail listemizde kayıt olarak yeni yazılarımızı e-postasında okuyabilmekte, (http://www.idealsosyalhizmet.com/Mail.html )

-359 kişi bizi Twitter’da bizi takip etmekte,  (https://twitter.com/Sosyal_Hizmet)

-Eylül 2011 yılında aktif edilen Forum sistemimizde 359 kullanıcı kaydı bulunmakta, toplam 54 konu tartışılmaktadır. (http://www.forum.idealsosyalhizmet.com)

Sitemizde yer alan reklamlar hiçbir şekilde kar etme amacı taşımamakta, bu küçük reklamlardan elde edilen gelir sitenin masrafları ve gelişimi için kullanılmaktadır. Tarafsızlığa önem verilmekte, eleştirisel düşünceye saygı kuralları çerçevesinde müsaade edilmektedir.

 

Amacın daha net olarak ortaya koymak gerekirse;

-Sosyal hizmet ve mesleğinin diğer insanlara daha iyi tanıtılabilmesi ve insanların sosyal hizmet hakkında sahip oldukları bilgi düzeyinin arttırılması,

-Öğrencilerin, öğrenci topluluklarının ve sosyal hizmet bölümüne ilgi duyan, bu bölümde okuyan öğrencilere ilgili konularda rehberlik edilerek sosyal hizmet ve amacının daha etkin kılınmasının sağlanması,

-Sosyal hizmetin çeşitli konu ve alanlarında güncel ve önemli bilgileri paylaşılarak ilgilileri bilgilendirilmesinin sağlanması,

– Herkes tarafından desteklenen saygı kuralları çerçevesinde bir paylaşım ortamı gerçekleştirilerek yapılacak tartışmaları yine bu platformda gerçekleştirilmesinin başarılması,

-Alandaki uzman ve diğer meslek elamanlarının bilgi, deneyim ve önerilerini paylaşabileceği bir platform oluşturularak paylaşılan bu bilgilerin karşılıklı değerlendirilmesinin sağlanması,

-Bu alanda ve meslekte düşüncelerini, fikirlerini paylaşmak isteyenlere bunun mümkün kılınmasının sağlanması,

– Sosyal hizmet uzmanları ve alanla ilgili kurumlar arasında birliktelik ve beraberliğin sağlanmasının başarılması,

Sosyal hizmet ile ilgili önemli ve güncel bilgiler içeren haber ve paylaşımlar facebook ve twitter sayfamızdan yapılmaktadır. Özellikle güncel olayların ve önemli gelişmelerin takibi için bize katılımınızı bekliyoruz.

-Facebook sayfamızı için: https://www.facebook.com/sosyalhizmet

-Twitter Sayfamız için:https://twitter.com/Sosyal_Hizmet

-Sayfamıza eklenen yazıların mail adresinize gelmesi için : http://www.idealsosyalhizmet.com/Mail.html  (Kayıt olduktan sonra kayıt olduğunuz mail adresinize gelen kutusuna veya önemsiz mailler kutusuna gelen mailde ki bağlantı tıklanarak mail adresinizi onaylamanız gerekmektedir.)

-Birkaç ay önce aktif hale gelen Forum’umuz da konu paylaşımı yapmak ve tartışılan konulara ulaşmak için:http://www.forum.idealsosyalhizmet.com/

-İş ilanları sayfamız için: http://www.isilanlari.idealsosyalhizmet.com/ (Geliştirilmeye ve üzerinde çalışılmaya devam edilmektedir.)

Sosyal hizmet alanında bilgi, tecrübe ve deneyimlerini bizle paylaşmak isteyen meslek elamanları ve öğrenci arkadaşlarımız yazdıkları veya yazacakları yazıların paylaşımı için admin@idealsosyalhizmet.com  adresinden bizlerle iletişime geçebilir, öneri ve isteklerini yine bu mail adresinden bizlere iletebilir.  Özellikle diğer Sosyal Hizmetle ilgili web siteleriyle link değişimi yapılarak var olan web siteleri daha güçlü kılmak istenmektedir.

 

Unutulmamalı, var olmanın bir belirtisi de var olmaya ilişkin çığlıklardır, işte bu yüzden sizleri de yazılarınızla, düşüncelerinizle çalışmalarınızla aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Saygılarımızla

idealsosyalhizmet.com

2009©2012

2 YORUMLAR

  1. Nice yıllara hep beraber ulaşmak umuduyla… Sanal Okul İdealsosyalhizmet ailesine, emeği geçen ve katkıda bulunan herkese teşekkürler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Anti-Spam Quiz: