Kocaeli Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü 2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı Yüksek Lisans Öğrenci Kontenjanları ve Başvuru Şartları

1
2365

kocaeli sosyal hizmet logoKocaeli Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyal Hizmet Anabilim Dalı Yüksek Lisans Programı Başvuru Bilgileri (2013-2014)

Kontenjan: 10
Uluslararası Öğrenci Kontenjanı: 2

Tüm ön başvurular 22-28 Ağustos 2013 tarihleri arasında Sosyal Bilimler Enstitüsü’ne şahsen yapılacaktır.

Bilim (Mülakat) Sınavı: 02 -06 Eylül 2013 Saat 10.00 (Bu tarihler arasında her bir Anabilim Dalı’nın sınav günü, Enstitü web sayfasında daha sonra yayınlanacaktır.)

Detaylı bilgi için: http://sbe.kocaeli.edu.tr/?p=announcements&id=598

 S.NO ANABİLİM / ANASANAT DALLARI  VE PROGRAMLARI KONTENJAN KOŞUL NO
YURTİÇİ ÖĞRENCİ ULUSLARARASI ÖĞRENCİ YATAY GEÇİŞ TOPLAM
47 Sosyal Hizmet  YLS 10 2 1 1, 21

Koşullar

1. Son üç yılda yapılmış olan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitim Sınavına (ALES) girmiş olmak ve bu sınavdan başvurulan programın lisans puan türünde (sözel veya eşit ağırlık) en az 55 puan almış olmak gereklidir.

Güzel Sanatlar ilintili lisansüstü programlarında ALES koşulu aranmaz.
Adaylar, ulusal merkezi yabancı dil sınavlarından yüksek lisans için 50, doktora için 55 veya uluslararası sınavlardan eşdeğer puana sahip olmalıdır. 1 Eylül 2013’te yapılacak YDS’ye müracaat etmiş olanlar, müracaat belgelerini ve Enstitü web sayfasından alacakları koşullu başvuru formunu sunarak başvuru yapabilirler. Bu sınav sonucunda yeterli puanı alamayanların hak talebi olmayacaktır.

İkinci öğretim ve Uzaktan eğitim (tezsiz) yüksek lisans programları için Yabancı Dil ve ALES puanı gerekmez.
İkinci öğretim programları için başarı değerlendirmesinde, lisans not ortalamasının % 70, mülakat notunun % 30 ağırlığı vardır. Bu programlar, en az 25 kayıtlı öğrenci ile açılır; kesin kayıt yaptıran öğrencilerin ilk dönemde en az üç derse yazılmaları gerekir.
E-İşletme (Uzaktan Eğitim) tezsiz yüksek lisans programı, sadece ALES (%50) ve lisans not ortalamasını (%50) kullanarak öğrenci alır.

21. Sosyal Hizmet Yüksek Lisans Programına, Herhangi bir 4 yıllık lisans mezunu olanlar başvurabilirler. Alan dışından programa girmeye hak kazanan öğrenciler bilimsel hazırlık programına tabi tutulacaktır.

 

1 Yorum

  1. merhabalar ben özel eğitim bölümü zihinsel engelliler öğretmenliği 2012 mezunuyum şuan manisada öğretmenlik yapmaktayım sosyal hizmetler bölümüne yüksek lisans için başvurmayı çok istiyorum uzaktan eğitimle yürütülebiliyor mu bu konu hakkında nerden bilgi alabilirim

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Anti-Spam Quiz: