2011-2012 Öğretim Yılı Yatay Geçiş Kontenjanları

27
2728


2011-2012 öğretim yılı sosyal hizmet bölümleri için belirlenen yatay geçiş kontenjanları ve tarihleri aşağıda belirtildiği gibidir. Yine diğer lisans programlarında okuyanlarda belirtilen adreslerdeki listeleri inceleyerek gerekli bilgilere ulaşabilirler. Yatay geçiş şartlarını her üniversite kendisi belirleyerek web sitesinde ilan edecektir. Yatay geçiş ile ilgili genel şart ve ilgili mevzuata ulaşmak için şu adrese gidiniz.(http://www.yok.gov.tr/content/view/476/) Yatay geçişin ne olduğu hakkında ise buradan bilgi alabilirsiniz. Ayrıca yatay geçiş ile ilgili uzmantv’de yayınlanan videolara da şuradan ulaşabilirsiniz.

Özellikle üniversitesinden memnun olmayan, ailesine memleketine uzak olan öğrenciler yatay geçişi düşünebilirler. Ayrıca yatay geçiş birinci sınıf öğrencileri için daha ideal gözükmektedir.

Tüm bölümlerin ve üniversitelerin yatay geçiş takvimine ve kontenjanına buradan ulaşabilirsiniz.

http://www.yok.gov.tr/content/view/883

Sosyal Hizmet Bölümleri Yatay geçiş Kontenjan ve Takvimi

 

sosyal hizmet yatay geçiş kontenjanları. ankara üniversitesi, sakarya üniversitesi, selçuk üniversitesi, hacettepe üniversitesi, adnan menderes üniversitesi, yalova üniversitesi, kocaeli üniversitesi
Yatay Geçiş Kontenjanları

sosyal hizmet yatay geçiş takvimi, başvurular ankara üniversitesi, sakarya üniversitesi, selçuk üniversitesi, hacettepe üniversitesi, adnan menderes üniversitesi, yalova üniversitesi, kocaeli üniversitesi

 

27 YORUMLAR

 1. merhaba ben ben atatürk üni aöf sosyal hizmetler okuyorum 3.sınıfa geçtim bu durumda yatay geçiş yapabilir miyim yapabilirsem de yapabileceğim üniversitelere nerden bakabilirim bu arada agno 3.44 80 90 hesaplaması nasıl yapılıyor cvplarsanız sevinirim

 2. mrb,ben sosyal hizmet bölümü bingölü kazandım bu sene… ama şehir ile ilgili endişelerim var yatay geçiş yapmalımıyım lütfen yorum .. ???

 3.  Mehmet Akif Ersoy Üniv. Türkçe Öğr. 1.sınıf öğrencisiyim. asıl bölümüm eşit ağırlık ama sözelden tercih yapmıştım. Bölümüme alışamadım. Sosyal Hizmet bölümüne yatay geçiş yapmak istiyorum.Bilgi verir misiniz?

 4. merhabalar ben acıkogretım sosyal hızmetlerde okuyorum (4 yıllık) özelde iş bulmamda bır dezavantaj yaratır mı sızce?

 5. not ortalaması değil benim geçeceğim bölümde 140 yazıyor böyle not ortalaması mı olur?
  Kontenjan ile alakalı muhtemelen açılımıda öğrenim gören kontenjan gibi bir şey olsa gerek

 6. Bizi yanlış bilgilendirdiler o zaman çünkü ben bugün diplomımı aldım ve aöf bürosundaki bayan bana 12 kasım ile 16 kasım arasında yatay geçiş yapabileceğimi söyledi ?????

 7. Arkadaşlar; birinden yardım istemek en son çareniz olsun, önce bir araştırın yatay geçiş nedir kim nereden nereye yapar, şartları neler, mevzuatından neler yer alıyor? Yukarıda ki yazıda neler yazıyor diye. 

  Yatay geçiş lisans okuyor iken bölümünüze denk olan lisans bölümüne yapılır. Siz ön lisanstan lisansa geçemezsiniz. 
  Başarılar.

 8. lisans okuyor olmanız gerekiyor. yatay geçiş linsans bölümünden lisans bölümüne geçmek içidir. yukarıda yönetmelikte belirtiliyor bu. Başarılar.

 9. MURAT ÇAY beye:
  Benim yatay geçişten haberim yoktu ne yazık ki.Ben sosyal hizmetler 2012 aöf önlisans muzunuyum.Seneye diğer üniversitelere yatay geçiş yapabiliyor muyum ? Şansım ne kadar olacak. Diploma ortalamam 62.43 LÜTFEN YARDIMCI OLUNNNN

 10. ögk ne demek :S dokuz eylul ısletme ye 220 dıo :S not ortalamaysa bu nasıl 220 oluo sacmalık.  ögk yı duzgunce bılen varmııı

 11. merhaba ben sağlık yüksek okulu hemşirelik kazandım.az sayıda fakülte yazdım nasılsa tutuyo diye ama  yazdıklarım tutmadı yüksekokul çıktı 4 yıllık.bazı  fakülteleri yazsaydım  tutuyomuş Seneye fakülteye geçebilirmiyim ? yatay geçişte eşdeğermi olması gerek dersleri aynı olsa bile ?

 12. merhaba bu sene atatürk üni.aöf sosyal hizmet lisans programını kazandım örgüne geçmek istiyorum öyle bir hakkımız var mı?

 13. merhaba ben sosyal hizmetler açıköğretim önlisans programında 1. sınıfta okuyorum.ağırlıklı not ortalamamı 80 üzerinde tutarsam adnan menderes üniversitesi sosyal hizmetler lisans programına yatay geçiş yapma hakkım olurmu? böyle birşey mümkünse 2. sınıftamı yatay geçiş yapılıyor yoksa önlisans programımdan mezun oluncamı yapabiliyorum? bilgilendirirseniz sevinirim…

 14. merhaba,
  yatay geçiş kontenjanları takvimindeki ögk bölümü,yıl sonu ortalaması mıdır?

 15. ben düzce sağlık yüksekokulundayım.Yüksek okuldan fakülteye geçiş olur mu?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Anti-Spam Quiz: